GoodWe

SEMS

Akıllı enerji yönetim sistemi kapsamlı bir enerji yönetimidir. İletişim, bilgi ve uygulamalar gibi tüm farklı katmanları bütünleştirmiş bir sistemdir. Sems tercihen gerçek fiziksel bağlantı gerektiren sistem bileşenlerini de birbirine bağlı bilgi çevresinde bir araya getirir.

Neden DNO'lar SEMS'e ihtiyaç duyar?

Büyük yüklemelerdeki yönetim, sevk idare ve öngörüdeki eksiklikler, geleneksel enerji dağıtımındaki işlevselliği etkiler. GoodWe sistemleri ise bu işlevselliği kendi kendine sürdürür. Hali hazırda büyük sistem kullanıcıları da kendi güç kaynaklarıyla ilgili ilave gereksinimler de duyar. Artık sistemin çatıda en iyi şekilde çalışıyor olduğundan ya da günlük ne kadar elektrik üretimi olduğunu gözlemlemekten de memnun değillerdir.

SEMS V1.0 enerjinizi nasıl yönetir?

  1. Çatı tipi güneş panellerinden üretilen elektriği gece en yüksek kullanımda bile değişik güç kaynaklarıyla gündüz depolamada uyumludur. Kullanıcılar mobil uygulamalarda enerji akışını veya pillerin durumunu kontrol edebilir.
  2. Uzaktan kumanda imkanı ile kullanıcılara güncelleme, çözüm üretme ve en son yazılımı alma desteği verir. Aynı zamanda SEMS V1.0 içinde bulunan çip ile üst düzey bilgi akışının şifrelenmesi ile sistemin uzun vadede verimli ve güvenli çalışmasını sağlar.
  3. MQTT ile tam uyumludur. MQTT akıllı evlerde olan kontrollerde önemli bağlantı protokollerindendir. Kullanıcılar SEMS ile konutlarındaki ev aletlerini yönetebilir, kullanımını kontrol edebilir görüntüleyebilirler.